Vyhledávání


Kontakt

SK KOSAGYM Kadaň
Sukova 1616
432 01 KADAŇ
CZ

+420 777 415 323
+420 724 884 929

E-mail: info@kickbox-kadan.cz

Sportovní královnou je Simona Baumrtová

17.01.2011 18:02

Chomutov – Na slavnostním galavečeru byly vyhlášeny výsledky tradiční ankety Nejúspěšnější sportovec Chomutovska za rok 2010. Již potřetí za sebou se z tohoto titulu mohla radovat žena, úřadující sportovní královnou se stejně jako loni stala chomutovská plavkyně Simona Baumrtová.

Tato mladá sportovkyně je nejzářivější hvězdou českého plavání a své snažení směřuje k olympijským hrám, které se budou konat příští rok v Londýně. Na letošním Mistrovství Evropy v Eidhovenu doplavala na padesátimetrové znakové trati pro bronzovou medaili. Po dlouholetém čekání tak získala pro Českou republiku cenný kov z vrcholné akce. Na stříbrném a bronzovém stupínku se udály oproti loňskému roku změny. Druhým nejúspěšnějším sportovcem se stal sáňkař Luboš Jíra, který se jako jediný z Chomutovska zúčastnil zimní olympiády ve Vancouveru.

Tam obsadil ve finále osmnáctou příčku. Cenu za třetí místo získal hokejový útočník Radek Duda. Cenu pro nejúspěšnější kolektiv si odnesli chomutovští softbalisté, kteří v uplynulém roce opět vyhráli Pohár mistrů evropských zemí a český titul. Ze stříbrné příčky se mohla radovat kanoistická dvojice Oslík – Tarkulič, která se zúčastnila v roce 2010 MS v Poznani. Chomutovští hokejisté i přes svůj postup až do baráže spadli na třetí místo.

Loňský primát mládežnického sportovce obhajovala kanoistka Dita Bolomská, ta se však na stupně vítězů nedostala. První místo po ní převzal úspěšný vzpěrač TJ VTŽ Chomutov Lukáš Kříž. Nejlepším mládežnickým kolektivem se stal oddíl kickboxu Kosagym Kadaň. Cenu pro vítěze veteránské kategorie si stejně jako v loňském roceodnesl kanoista z oddílu SC 80 Viktor Legát starší.

Autor: Martin Petrů