E-mail: info@kickbox-kadan.cz

Mazovia Cup 2012

08.12.2012 23:34

Vážení příznivci kadaňského kickboxu,

rád bych Vás informoval o dalších úspěších našich závodníků, tentokrát z mezinárodního turnaje MAZOVIA CUP 2012 konaného v Polsku.

V sobotu 8.12.2012 proběhl v polském městě Tarczyn (nedaleko Varšavy) již 6. ročník mezinárodního turnaje Mazovia Cup.

Na turnaji mělo zastoupení celkem 6 států a Českou republiku zde reprezentovalo 8 závodníků z klubu Kosagym Kadaň.

Úroveň a velikost turnaje předčila všechna naše očekávání. O krásné originální medaile pro ty nejlepší  bojovalo přes 500 závodníků na 7 zápasištích tatami a v 1 boxerském ringu.

Obsazenost jednotlivých kategorií byla neuvěřitelná, standardem bylo 20 a více závodníků v každé kategorii od dětí až po dospělé.

Novinkou pro naše závodníky byla kategorie „touchcontact“, kdy se zápasilo podle pravidel pointfightingu (semicontact) pouze pomocí molitanových válců.

Kategorie byla určena převážně pro děti a začínající závodníky pro osvojení základů pointfightingu zábavnou formou. Ani zde však nebyla nouze o napínavé souboje.

Polsko zde ukázalo svou ohromnou členskou základnu a vyspělost jednotlivých závodníků v kickboxingu.

Turnaj byl plný polských reprezentantů a medailistů z MS a ME, o to více nás těší úspěch naší výpravy – ziskem celkem 5 cenných kovů (3 zlata, 1 stříbro, 1 bronz) jsme zanechali velmi dobrý dojem.

V mládežnické kategorii semicontactu do 145cm se ve skvělé formě předvedli naši mladí reprezentanti a medailisté z letošního MS WPKA v Řecku, Michael Fejsák a Jakub Juhar.

Oba se postupně probíjeli startovním polem až do finále, kde si v exhibičním tempu mezi sebe rozdělili zlatou a stříbrnou medaili. Zlato získal Michael Fejsák, stříbro Jakub Juhar.

V mládežnické kategorii semicontactu do 155cm se představili 4 čeští závodníci.

Nakonec pouze Vojtěch Král dokázal najít recept na své soupeře, zápas od zápasu se jeho výkon zlepšoval a nakonec se po vypjatém finále radoval z další zlaté medaile pro české barvy.

V seniorské kategorii semicontactu žen do 165cm se po tříleté pauze vrátila k pointfightingu Iveta Kosová a hned z toho byla další medaile.

Po diskutabilní prohře v semifinále se Iveta v boji o bronzovou medaili doslova na soupeřku vrhla a aktivně sbírala body na svou stranu.

Nakonec z toho ovšem byla remíza a o vítězce rozhodovalo prodloužení systémem „náhlé smrti“. Iveta bleskurychlým výpadem zaskočila soupeřku a získala další cenný kov pro kadaňskou výpravu, bronz.

Nakonec i v kategorii touchcontact se medailově zadařilo.

Michael Fejsák v kategorii do 145cm zúročil své zkušenosti z pointfightingu a nedal svým soupeřům šanci.

Stylem start-cíl přidal třetí zlato pro český tým a potvrdil tak svou pozici české a světové jedničky pointfightingu v dané kategorii.