+420 724 884 929

E-mail: info@kickbox-kadan.cz

Kadaňští kickboxeři nakopali v Evropě svým soupeřům

06.05.2011 15:02

Kadaň – Kickboxeři týmu Kosagym Kadaň o sobě opět dali vědět. Zářili v Chemnitzu i na světovém poháru v Innsbrucku.

Chemnitz

V sousedním Německu se zúčastnilo mezinárodního mistrovství spolkové republiky Sasko pod názvem Saxony Open 2011 hned sedm zástupců Kadaně. Ti brali turnaj především jako přípravu před jedním z vrcholů sezóny, který na ně čekal v Rakousku.

Nakonec v konkurenci 150ti závodníků získali šest medailí. Nejvýraznější postavou byl bezesporu Michael Fejsák (-135cm), který v semicontactu své soupeře doslova převálcoval a těšil se z prvního zlata pro kadaňské barvy.

Po zlatém úspěchu sahala také Nikola Herejková (-155cm), její finálový souboj dospěl až do prodloužení, tam však po spekulativním výkonu rozhodčích své soupeřce podlehla.

Další stříbra vybojovali David Ferencz (-81kg) ve fullcontactu a Jakub Juhar (-145cm) v semicontactu. Dvěma bronzy obohatily medailovou sbírku Kosagymu Ladislav Eisenhammer (-145cm) v semicontactu a Petr Dvořák (-89kg) v lightcontactu.

Innsbruck
Další evropskou zastávkou byl pro Kosagym rakouský Innsbruck. Tam bojovali Michael Fejsák, Jakub Juhar, Vojtěch Král, Ladislav Eisenhammer a Nikola Herejková v konkurenci více než 1 500 závodníků ve světovém poháru. Kadaňští závodníci bojovali v kategorii semicontact.

Nejvíce zabodovali dlouhodobí tahouni týmu – Michael Fejsák a Nikola Herejková, kteří zajistili Severočechům všechny cenné kovy. Nejprve předvedl opět parádní výkon Michael Fejsák (-28kg).

Všechny své soupeře rozdrtil rozdílem třídy (ve finále chyběl soupeři ke kanáru pouhý bod) a bral fantastické zlato. Michael vyhrál již sedm turnajů v řadě (3 domácí + 4 zahraniční) a zajistil si tím pozvánku do reprezentačního týmu ČR pro nadcházející Mistrovství světa v Kyjevě na Ukrajině.

Spolu s ním odcestuje na východ také zkušená Nikola Herejková (-42kg a -47kg), která i po přestupu ke starším kadetkám (13 – 16let) dokázala zopakovat loňské úspěchy – dvě bronzové medaile ve dvou váhových kategoriích. Ostatní závodníci Kadaně bohužel neprošli eliminacemi do bojů o cenné kovy.

Autor: Martin Petrů