Junior Challange - Rakousko

18.06.2012 22:00

Vážení sportovní přátelé,

Chtěl bych Vás informovat o dalších úspěších našeho týmu na mezinárodní scéně kickboxingu.

V sobotu 9.6.2012 se konal v rakouském Mattersburgu již 4. ročník mezinárodního turnaje pro děti a mládež do 19ti let „ ASVOE Junior Challenge 2012“. Po naší dobré zkušenosti z minulého roku, jsme opět vyrazili poměřit síly s týmy z Rakouska a Maďarska. Letos se turnaje zúčastnilo přesně 156 závodníků, kteří se registrovali do více jak 300 startů. O silně obsazené kategorie tak nebyla nouze.

Nejlépe si vedl náš mladý reprezentant Michael Fejsák (-32kg) , který soupeřům opět nedal šanci a s přehledem svou kategorii vyhrál.

Skvěle si vedl i Jakub Juhar (-42kg), který se probojoval až do finále. Zde však ze zápasu pro zranění odstoupil, bral tak stříbro pro naše barvy.

Oba tito zkušení závodníci z Kadaně byli vybrání také do reprezentačního týmu ČR a zúčastní se tak na začátku července MS v Řecku. Michael byl oporou národního týmu již minulý rok, kdy úspěšně reprezentoval na MS na Ukrajině a v Německu. Jakub si reprezentační pozvánku zajistil za své výkony poprvé. Společně s Nikolou Herejkovou, která je nyní dlouhodoběji ze zdravotních důvodů bez tréninkové zátěže, má tedy Kadaň ve svých řadách již 3 mládežnické reprezentanty ČR.

Kromě zlata a stříbra se povedlo závodníkům z Kadaně posbírat v Rakousku i 5 bronzových medailí. Turnaje se zúčastnili za náš tým i závodníci, pro které to byl 1. turnaj v jejich sportovní kariéře a nevedli si vůbec špatně.