E-mail: info@kickbox-kadan.cz

Info ze závodu Junior Challenge

05.06.2011 20:26

Dobrý den,

Rád bych Vás informoval o posledních zahraničních závodech kterých jsme se zúčastnili před letní pauzou.

Poslední víkend v květnu se v Rakousku (Mattersburg) konal již třetí ročník mezinárodního turnaje „ASVOE Junior Challenge“.

Tento turnaj v polokontaktních disciplínách (semicontact, lightcontact) je určen pouze pro mládež do 19let a dosud se ho účastnily týmy z Rakouska a Maďarska.

Tento rok se ho poprvé účastnil i juniorský reprezentační tým Českého Svazu Kickboxu (ČSK) složený ze závodníků SK Kosagym Kadaň.

Silně obsazený turnaj – zúčastnilo se 260 závodníků ze tří zemí (Rakousko, Maďarsko, Česká republika) - nabídl jedinečnou možnost konfrontace a sbírání cenných zkušeností se širokou zahraniční závodnickou základnou.

Pořadatel měl celý turnaj perfektně připraven, celkem na třech zápasištích tatami se zápasilo nepřetržitě od 11:00 do 19:00, kdy turnaj zdárně skončil (přesně podle časového plánu). Navíc bylo pro zpestření turnaje (a všech mladých závodníků) připraveno i několik disciplín, které jsou běžné převážně v seniorských kategoriích. Konkrétně byly vypsány kategorie „Grandchampion U16“ (do 16 let), „Grandchampion U19“ (do 19 let), vždy zvlášť pro chlapce a pro dívky. Dále se soutěžilo v kategorii týmů – „Team U13“ , „Team U16“ a „Team U19“ – takže i ti nejmenší mladší kadeti si přišli na své.

Juniorská výprava ČSK se zúčastnila bojů v semicontactu a dále v týmové kategorii „Team U13“ a nechala o sobě v zahraničí pořádně vědět.

Nejlépe se umístili mladí reprezentanti a medailisté z proběhlého MS WPKA na Ukrajině, Michael Fejsák (mladší žáci -28 Kg) a Nikola Herejková (starší žákyně -42 Kg) , kteří své kategorie jednoznačně vyhráli. Velmi dobře si vedli i ostatní členové výpravy - Jakub Juhar (mladší žáci -37 Kg) a Vojtěch Král (mladší žáci -42 Kg) vybojovali stříbro, nejmladší člen výpravy Ladislav Eisenhammer (mladší žáci -42kg) skončil na 5. místě. Naše úspěšné působení na tomto turnaji jsme završili ziskem 2. místa v kategorii týmů „Team U13“ (Nikola Herejková, Král, Michael Fejsák, Juhar).

Rekapitulace výsledků:

1.místo Nikola Herejková (-42kg)
1.místo Michael Fejsák (-28kg)
2.místo Jakub Juhar (-37kg)
2.místo Vojtěch Král (-42kg)
2.místo Team U13 (Nikola Herejková, Michael Fejsák, Juhar, Král)

Nyné nás čeká zasloužený odpočinek až do začátku prázdnin, kdy v Kadani proběhne tradiční soustředění s reprezentanty ČR (1.-5.7.2011). Poté nás od srpna opět čeká příprava na druhou polovinu soutěžní sezony, která opět nabídne velmi kvalitní turnaje jak v ČR tak v zahraničí.

Děkujeme Vám za dosavadní podporu mladých sportovců z Kadaně a okolí.