Eberpokal 2014 - DE

15.02.2014 22:50

Vážení sportovní přátelé,

dovolte mi poprvé v tomto roce Vás informovat o dalších úspěších kadaňského kickboxingu v zahraničí.
Po prosincovém úspěchu z Mistrovství Polska jsme tentokrát zamířili do Německa, nedaleko Berlína (Eberswalde). Zde se konal již 9. ročník tradičního turnaje v polokontaktních disciplínách kickboxu a po naší dobré zkušenosti na předcházejícím ročníku jsme se rozhodli sezonu 2014 opět nastartovat v Německu. Letošního ročníku se zúčastnilo 250 závodníků z Německa, Dánska, Polska a ČR.

Nikola Herejková vpravo

Foto : Nikola Herejková vpravo

Naše barvy hájilo 6 sportovců, z toho pro dva to byl návrat po delší odmlce - Nikola Herejková restartuje svou veleúspěšnou kariéru po ca 2 letech zdravotních komplikací, Jiří Černý začíná novou éru závodníka tentokrát mezi veterány.

Foto : Michael Fejsák (vpravo) ve finále.

Svou roli favorita potvrdil Michael Fejsák, který v kategorii pointfighting (-42kg) přemožitele nenašel a bral zaslouženě pohár pro vítěze.
Skvěle si vedl i Jakub Juhar (-52kg) pro něhož byl nad jeho síly pouze finálový soupeř z Německa, bral tak skvělé stříbro. Stříbro vybojovala i  Karolína Kollmannová  (+70kg), která podlehla ve finále také závodnici z Německa.
Bronz přidala Nikola Herejková (-55kg) a Jiří Černý (+94kg).

Foto : Jakub Juhar vlevo

Medailově naprázdno tentokrát vyšel  Tomáš Nešuta  v lightcontactu (-79kg), který vypadl již v eliminacích.

Foto : Jiří Černý (vpravo)