E-mail: info@kickbox-kadan.cz

Bohemia Open 2013

20.04.2013 20:19

Vážení sportovní přátelé,

Chci Vás informovat o skvělém úspěchu, ať již z pořadatelského či závodního hlediska, z uplynulé soboty.

Dole zasílám informace, které jsem posílal jako reportáž dále….

Děkujeme Vám za dosavadní podporu naší sportující mládeže, přikládám také foto části úspěšného týmu našich závodníků a pár momentek z turnaje.

V sobotu 20.4.2013 se v severočeské Kadani uskutečnil již druhý ročník mezinárodního turnaje v polokontaktních disciplínách kickboxu - „Bohemia Open 2013“.

Turnaje, pořádaného klubem Kosagym Kadaň pod záštitou Českého svazu kickboxu, se zúčastnilo úctyhodných 139 závodníků20 klubů a týmů z celé republiky a zahraničí, kteří se zaregistrovali do 186 startů.

Kromě českých závodníků se turnaje zúčastnili i závodníci z Německa a Polska a turnaj se svou velikostí a organizací zařadil na špici mezi turnaji pořádanými v polokontaktních disciplínách.

Na turnaji se zápasilo formou tzv. „repasáží“, tzn. ti co prohráli svůj zápas se přesunuli do bojů o 3. místo. Během turnaje tak proběhlo celkem 237 zápasů.

Na své si přišli i začínající závodníci, pro které byly vypsány kategorie „začátečníků“.

Dle standardu Českého svazu kickboxu byly pro všechny medailisty připraveny opět nadstandardní ceny.

Kromě originálních diplomů si pořadatelé turnaje připravili pro úspěšné závodníky i nový design originálních, odlévaných, oboustranných medailí, které snesou srovnání s medailemi např. z turnajů světového poháru apod.

Navíc, díky všem partnerům turnaje,  čekaly na vítěze kategorií ELITE kvalitní boxerské rukavice značek KWON a TOPTEN.

Pro kategorie Grandchampion a vítězný tým byly samozřejmě připraveny krásné poháry.

Pořadatelé turnaje měli stejně jako minulý rok  připraveno celkem 4 zápasiště tatami, tentokrát všechny osazeny elektronickým skórovacím systémem.

Turnaj začal přesně dle propozic, tj v 11:00, dětskými a juniorskými kategoriemi.

Velmi silně obsazená kategorie lightcontactu chlapců začátečníků nad 150cm (13 závodníků) byla pořadateli rozdělena na dvě samostatné kategorie, konkrétně -165cm a +165cm. Mladí závodníci jistě tuto změnu uvítali, šance na zisk krásných trofejí byla hned větší.

V elitních juniorských kategoriích se předvedla řada zkušených borců, včetně např. úřadujícího mistra světa v semicontactu Michaela Fejsáka z pořádajícího klubu SK Kosagym Kadaň.

Kategorie dospělých a veteránů začala také přesně dle propozic, tj v 14:00.

Kategorie veteránů složena převážně z trenérů jednotlivých klubů byla zařazena mezi prvními, aby se tito ostřílení a zkušení závodníci mohli věnovat dále svým svěřencům. Zde se úspěšně zúčastnili např. Pavel Ploch (BULLDOG'S GYM Praha - mistr světa SAKEV) nebo nestárnoucí Miloš Černý (Kickbox Chodov - 10ti násobný mistr světa – WPKA, WKA, IAKSA), kteří své kategorie vyhráli.

Postupně se na všech 4 zápasištích tatami vystřídali začátečníci i elitní závodníci v kategoriích semicontact, lightcontact, Grandchampion a Teamfight.

V elitní kategorii lightcontactu nechyběl např. Marek Svitek (Kosagym Praha - 6ti násobný mistr světa).

Turnaj byl dále obohacen účastí polských závodníků světového formátu, Piotr Bąkowski (vícemistr světa WAKO) a   Łukasz Makarewicz (mistr světa UFR), kteří vyhráli své elitní kategorie.

Prestižní kategorie semicontactu, kategorie Grandchampion a Teamfight byly obohaceny účastí českých hvězd světového formátu. Z českých sportovců se představili například:

- Petr Kotík (10ti násobný mistr světa – ISKA, IAKSA, WPKA, WKA, WAKO, reprezentační trenér ČR)

- Pavel Dvorščík (5ti násobný mistr světa – ISKA, WKA)

Krásný pohár pro vítěze v kategorii Grandchampion, obsazené 9 závodníky, si odnesl Petr Kotík. V ženské kategorii pak zvítězila Tereza Dušková.

V kategorii Teamfight si nejlépe vedl tým ve složení: Petr Kotík, Tomáš Karel, Petr Tahal. Také oni si odnesli obrovský a krásný pohár pro vítěze.

Za pořádající tým SK Kosagym Kadaň se turnaje zúčastnilo 23 závodníků, od těch nejmenších až po dospělé, od začátečníků až po ostřílené elitní závodníky.